دلایل ترخیص نشدن کالاهای اساسی

ترخیص کالاهای اساسی | ترخیص کالا | گروه بازرگانی عظیمی

برآیند اظهارات معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران حکایت از آن دارد که بیشترین مانع ترخیص کالا و مهم‌ترین دلیل دپوی کالا در گمرکات مربوط به تامین ارز است. مشکلات تامین ارز برای واردات همزمان با کمبود منابع ارزی به علت افت فروش نفت به واسطه تحریم‌های اقتصادی و شیوع ویروس کرونا به چالشی جدی برای واردکنندگان بدل شده است به‌گونه‌ای که گفته می‌شود صف تامین ارز برای واردات کالا هنوز طولانی است. از سوی دیگر برخی از کالاها بدون تامین ارز اجازه ترخیص ندارند. اما چندی پیش اعلام شد که گروهی از کالاهایی که در صف تخصیص و تامین قرار گرفته‌اند می‌توانند از گمرکات ترخیص شوند. در همین راستا مهرداد جمال ارونقی گفته است: هیچ اختیاری به گمرک درخصوص ترخیص اقلام در صف تخصیص ارز حتی به‌صورت درصدی داده نشده و این امر باعث ایستایی در انجام تشریفات گمرکی و ترخیص کالاهای این دسته شده است.

در دسته‌بندی « اول » کالاهای اساسی مورد بررسی قرار می‌گیرد. از ابتدای سال‌جاری بیش از ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تن کالای اساسی وارداتی به ارزش بیش از ۵ میلیارد دلار از گمرکات کشور ترخیص شده است. درحال حاضر، میزان موجودی کالاهای اساسی در بنادر و گمرکات کشور به بیش از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزارتن می‌رسد که بیش از ۲ میلیون تن از این اقلام در بندر امام خمینی (ره) دپو شده است.

قسمتی از کالاهای اساسی که در حال حاضر ترخیص نشده‌اند، در انتظار تامین ارز هستند، بعضی از این اقلام به‌صورت اعتباری خریداری شده و به بنادر حمل شده‌اند و اسناد مالکیت نیز در اختیار خریدار داخلی قرار دارد و درخصوص مقداری از این کالاها، هنوز مالکیت به صاحب کالا منتقل نشده است.

در دسته‌بندی «دوم»، کالاهای غیراساسی غیرکانتینری قرار دارند که بیش از ۸۰ درصد این کالاها مواد اولیه یا واسطه‌ای واحدهای تولیدی، ماشین‌آلات مرتبط با تولید، تجهیزات پروژه‌های راهبردی و ملی است که از نظر گمرک بسیار حائز اهمیت است. میزان این کالاها در بنادر و گمرکات کشور به بیش از ۳ میلیون و ۴۸۰ هزار تن می‌رسد که در گروه کالایی ۲۱ تا ۲۷ قرار گرفته و اصلی‌ترین مشکل جهت ترخیص این اقلام، قرار نگرفتن درصف تخصیص ارز و عدم تایید منشأ ارز این کالاها است. باید توجه داشت هیچ اختیاری به گمرک درخصوص ترخیص اقلام در صف تخصیص ارز حتی به‌صورت درصدی داده نشده و این امر باعث ایستایی در انجام تشریفات گمرکی و ترخیص کالاهای این دسته شده است.
در دسته‌بندی «سوم»، کانتینرهای پُر وارداتی موجود در بنادر و گمرکات مدنظر است که تعداد این کانتینرها بیش از ۲۳ هزار دستگاه کانتینر برآورد می‌شود.
ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *