ایجاد امکان ثبت سفارش از محل تهاتر در سامانه جامع تجارت

ثبت سفارش از محل تهاتر، گروه بازرگانی، ترخیصکار، ترخیص کالا

#تهاتر چیست و در داد و ستد بازرگانی به چه صورت است؟
برای نمونه زمانی که پول رایج کشور به صورت غیر پایدار می‌شود (در حالت تورم و چرخه فروکشی قیمت‌ها) یا در زمانی که پول رایج کشور به صورت ساده غیر قابل دسترسی برای هدایت و انجام تجارت می‌باشد.

دادوستدهای بازرگانی

مبادله‌کننده‌های تجاری یک ارگان اقتصادی می‌باشند که برای مشتری‌ها و اعضای خودشان یک سری سیستم‌های نگهدارنده و برنامه‌های تجاری دارا می‌باشند. اعضای این شرکتها در درون خود سیستم یک سری فراورده‌ها را خریداری و فروش می‌کنند. و از یک سیستم پولی داخلی به عنوان دادوستد پایاپای یا دلارهای معامله استفاده می‌کنند.

پایاپای‌گرهای جدید به صورت چشمگیری رشد یافته‌اند و به صورت یک روش مؤثر برای افزایش خرید و حفظ نقدینگی مورد استفاده قرار می‌گیرند و از ظرفیتهای تولید برای تجارت در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرند. معامله کننده‌ها در یک دادوستد پایاپای یک سری اعتبارات تجاری (به جای پول) به دست می‌آورند که به حسابشان واریز می‌شود.

آنها می‌توانند با استفاده از این اعتبارات یک سری کالا و خدمات از اعضا دیگر این سیستم خریداری کنند. به دلیل وجود ثبت مبادلات و مهارتهای دلالی و بیان‌ها و اعلانات ماهانه این مبادلات بسیار مهم می‌باشد.

#سامانه_جامع_تجارت
🔹قابل توجه کاربران سامانه جامع تجارت؛

✅ به اطلاع کاربران محترم می‌رساند در فرآیند ثبت پرونده ثبت‌سفارش سامانه جامع تجارت، امکان انتخاب محل تامین ارز *تهاتر* ذیل عملیات ارزی بانکی برای واردات به کشور فراهم شده است.

⏪ تنها شرکت‌های معرفی شده از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت امکان استفاده از محل تامین ارز فوق را خواهند داشت.

⚠️ در صورتی که محل تامین ارز پرونده توسط کاربر *تهاتر* انتخاب شده باشد، نباید محل تامین ارز دیگری نیز در آن پرونده انتخاب گردد.

⚠️ در صورتی که محل تامین ارز پرونده *تهاتر* انتخاب گردد، بایستی *تمام کالاهای پرونده* در لیست مجاز برای استفاده از این محل تامین ارز (لیست پیوست) قرار داشته باشند.

🔹 فهرست تعرفه‌های قابل استفاده در پرونده‌های ثبت‌سفارش از محل تامین ارز *تهاتر* در فایل پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *